MTS 2016: laukiama dalyvių anšlago (0)

Bet kuri šeima ar draugų kompanija gali drąsiai sėsti į automobilį, apsiginkluoti reikalingomis priemonėmis, suplanuoti maršrutą ir leistis į unikalų, nepakartojamų įspūdžių kupiną kelią. Mūsų renginio dalyviai - keli šimtai intelektualių motociklininkų - kviečia tai daryti kartu.

Iki kultūrinio nuotykio „Mototurizmo sprintas“ liko tik mėnuo. Pernai rekordinio dalyvių skaičiaus sulaukęs renginys jau tapo motociklininkų ir jų šeimos narių, draugų bei bendraminčių traukos centru. Tikimasi, kad gegužės 14 dieną daugiau negu 250 renginio dalyvių atras ne itin žinomas Vilniaus apylinkių vietas ir paveldą. Tuo tarpu renginio starto ir finišo vieta – BMW salone – pakvips saldžia Lavazza kava, o smalsuoliai galės apžiūrėti naujausius motociklų modelius.

Mototurizmas 2016

Mada keliauti saugiai

Tradiciškai, renginyje dalyvaus komandos sudarytos iš dviejų – trijų motociklų. Dalyviai aplankys organzatorių pateiktus pažintinius objektus, bei atliks su jais susijusias užduotis. Daugiausiai išskirtinių vietų aplankiusi, bet tuo pačiu mažiausiai kilometrų nuvažiavusi komanda galės puikuotis pirmosios vietos prizu.

Renginio organizatorius Mark Dolgov džiaugiasi, kad dalyviams Mototurizmo sprintas tapo maža, bet pilnavertiška kelione. Šių metų renginio  šūkis – „Mada keliauti po Lietuvą“.

„Mada keliauti po Lietuvą – skleisti plačiajai visuomenei, ne tik motociklininkams, idėją, kad kelionės Lietuvoje neapsiriboja keliomis plačiai žinomomis lankytinomis vietovėmis. Priešingai, bet koks maršrutas, per bet kokius miestelius ar vietoves gali dovanoti turiningą kelionę. Jeigu vietovė turi savo istoriją, ji jau yra verta dėmesio. Ir visai nesvarbu – ar tai Trakų pilis, ar mažas pakelės miestelis“, – atkreipia dėmesį M. Dolgov.

„Klausite, ką aš pamatysiu tame niekam nežinomame miestelyje? Štai čia ir yra tikroji kelionė, kurioje būtina bendrauti su vietiniais gyventojais, domėtis jų vietovių istorija ir pasitelkti vaizduotę. Būtent toks keliavimas yra intelektualus. O rezultatas – unikalūs potyriai“, – sako organizatorė Birutė Vaitkutė.

„Bet kuri šeima ar draugų kompanija gali drąsiai sėsti į automobilį, apsiginkluoti reikalingomis priemonėmis, suplanuoti maršrutą ir leistis į unikalų, nepakartojamų įspūdžių kupiną kelią. Mūsų renginio dalyviai – keli šimtai intelektualių motociklininkų – kviečia tai daryti kartu.“, – sako renginio organizatoriai, kuriems kilo didelis iššūkis – užtikrinti saugumą ir viešąją tvarką. Panašu, jog jie su tuo puikiai susitvarko. Nes Mototurizmo sprinto gyvavimo istorijoje nesusipratimų nepasitaikė. O tam, jog  situacija ir toliau išliktų puiki, organizatoriai iš anksto pranešė, kad šiemet ir vėl kelių eismo taisyklių pažeidėjai bus netoliaruojami. Vairuotojai privalės pateikti visus privalomus dokumentus bei būti pasirūpinę motocikline apranga – šalmas, pirštinės, batai, kelių ir alkūnių apsaugos.

„Jeigu kelionės metu jus spaudžiate rankeną, tai reiškia, kad su planavimu yra kažkas negerai. Greičiausiai, nenumatėte laiko.“, – pastebi M. Dolgov.

Kelyje visi lygūs

Renginyje nebus jokių apribojimų transporto priemonėms. Visų modelių motociklai pabalnoti tiek mėgėjų, tiek patyrusių vairuotojų galės džiaugtis gražiu kraštovaizdžiu, šiluma ir azartiška komanda.

„Žmonėms patinka toks renginio formatas. Tai įrodo kasmet didėjantis dalyvių skaičius. Šių renginių poreikis yra milžiniškas. Organizatoriai daro viską ką gali, kad užtikrintų saugumą. Gatvės nėra vieta lenktynėms. Todėl tai daugiau smegenų lenktynės, o ne rankenos sukimo. Dalyviams organizuojamos užduotys – fantastiškos.“, – pasakoja jau du kartus laimėtojo prizą gavęs tolimų kelionių motociklu entuziastas Aidas Bubinas.

Lietuvos automobilių ralio čempionato dalyvis ir maratonų, dakaro lenktyninkas Vaidotas Žala sako, kad įspūdžiai iš praėjusių metų renginio dar neišblyško. „Buvau labai patenkintas renginio organizacija – puiki atmosfera, reprezentatyvi vieta startui ir finišui, gausus renginio dalyvių skaičius. Organizatoriai labai stengiasi dėliodami varžybų ypatumus, ir kurdami šventę dalyviams. Konkurencinė nuotaika visada daro stebuklus.“, – šypsosi Vaidotas Žala ir priduria, kad tokie susibūrimai yra ideali aktyvaus laisvalaikio forma, šansas komandinei pramogai su draugais. O taip pat proga išvažiuoti su motociklu „tikslingai“.

Sėkmingas pasiruošimas – pusė darbo

Kadangi Mototurizmo sprinte varžosi ne sportininkai, o keliautojai, tad tinkamas pasiruošimas yra tarsi viena iš pirmųjų užduočių.

Renginio organizatoriai skatina nepamiršti, jog bet kokioje kelionėje gali atsitikti įvairiausių netikėtumų (pvz. orų siurprizai, technikos gedimas, kelionės vietovėje galiojančios taisyklės).

Patirtis dalyvaujant praeitų metų Mototurizmo Sprinte neduoda visiškos sėkmės, nes kiekvieni metai skirtingi ir unikalūs. Patariama nežiūrėti į taisykles formaliai, o jas pastudijuoti.  Ir klausti… klausti… klausti…

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Komentarų nėra