Vyrai demonstruoja statusą, o moterys neįsivaizduoja savęs kitur (0)
G. Abrechtienė: „Vyrai demonstruoja statusą moto pagalba, o moterys tampa baikerėmis, nes neįsivaizduoja savęs kitur“
Nors baikerių klubų įstatuose moterų narystės yra ribojamos, dailiosios lyties atstovės vis aktyviau perrima baikerių bendruomenės valdymo vairą į savo rankas. Pasibalnojusios plieninius žirgus jos organizuoja didžiausius metų susibūrimus, varžybas, susitikimus. „Ir visai nebūtina nešioti ant marškinėlių MC raides”, – šypsosi jau dvidešimt metų aktyvi moto bendruomenės dalyvė Gintarė Abrechtienė.
Paskatino vyras
Pasak Gintarės, prieš dvidešimt metų, pačioje, pirmojo baikerių judėjimo, Lietuvoje, pradžioje ant motociklo ją pasodino vyras. Būdavo smagu vykti į susitikimus ir šventes. Tačiau greitai kilo noras pačiai prisiliesti prie motociklo vairo. Todėl išlaikė vairuotojo pažymėjimą, o dabar neįsivaizduoja savo gyvenimo be šios transporto priemonės.
„Sudėtinga nubrėžti liniją, kuri skirtų motociklą nuo viso kito. Nors baikerių klubų įstatai dažnai yra negailestingi moterims, visgi, realybė kiek kitokia. Pirmiausiai, jeigu įkuri klubą, gali įstatus susikurti kokius tinkamas. Antra, net ir nebūdamas klubo nariu gali važinėti. O važiuoji dėl savęs, tik jau ne dėl kitų. Kita vertus, dažnai vyrai demonstruoja savo statusą motociklų pagalba. Tuo tarpu, jeigu moteris pasiryžta sėsti ant moto, tai mažiausiai jai norisi puikuotis. Ji pati nori daryti tai ką daro.” – sako pašnekovė.
Baikerė pastebi, kad vis daugiau ir daugiau moterų susidomi motociklais. Anksčiau jų praktiškai nebūdavo, o dabar kiekvienoje kompanijoje iš po šalmo pamatysi po kasą. Moterys jau sulaužė stereotipus. Dabar laukia nauji iššūkiai.
Tarp uždarų susitikimų ir atvirų renginių
Ganėtinai uždara baikerių bendruomenė ne retai tampa smalsuolių apkalbų objektu. Kaip Gintarė sako, anksčiau buvo daug gajų stereotipų. Kai kurie iš jų liko. Tarkime, motociklas asocijuojasi su prabanga. Tačiau juk tas pats klubas vienija baikerius ir tuos, kurie sau gali ir leidžia viską, ir tuos, kurie negali sau leisti, bet leidžia. Viskas priklauso nuo to, kokius reikalavimus narys sau kelia.
Antras labai visuomenėje prigijęs stereotipas yra baikerio, kaip vienišo žilstelėjusio vilko įvaizdis. Anot Gintarės, moto klubai tikrai vienija vyresnius žmones. Šis iškalbingas faktas yra tiesa – klubuose dažniausiai renkasi brandūs, žinantys ko nori, asmenys.
„Paskutiniu metu pastebiu vis didesnį susidomėjimą galimybe pačiam susirinkti vienetinį moto modelį. Tam reikia žinoti ką darai, reikia patirties ir kantrybės. Visgi, motociklas negali tapti alternatyva automobiliui, bent jau mūsų klimate. Nors ši transporto priemonė pagelbėja vasarą, Palangoje, ieškant parkavimo vietos.”, – sako pašnekovė ir priduria, kad artimiausios tendencijos yra labai šviesios. Šiuo metu, visos jėgos mestos į Pajūrio festivalio organizavimą. Atėjo laikas suburti Europos motociklininkų bendruomenę.