Susisiekimo ministerijos dovana baikeriams (0)

Iki šiol motociklininkai savo transporto priemones palikdavo arba automobiliams skirtose vietose, arba draudžiamose zonose. Atsiradus būtinybei per birželio mėn. bus išskirta ir paženklinta apie 40 stovėjimo vietų motociklams, kuriose parkavimas kainuos lygiai tiek kiek oras, kuriuo kvėpuojame. Tokią dovaną vasaros proga moto entuziastams padarė susisiekimo ministerija. Apie tai, šiandien, maloniai sutiko pasikalbėti SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Vilnius pirmas

Vilniaus miesto SĮ „Susisiekimo paslaugos“ inžinieriai kartu su Lietuvos baikerių kongreso, Lietuvos motociklininkų bendruomenę vienijančios organizacijos „Motomanai“ ir asociacijos „Lietuvos motociklistų klubas“ nariais analizavo, kur galima išskirti stovėjimo vietas motociklams. Nuspręsta, kad jas geriausia įrengti prie lankytinų objektų. Todėl neišnaudotuose laisvuose plotuose bus įrengti ir specialiais stulpeliais paženklintos stovėjimo vietos, kad jose nebūtų statomi automobiliai. “Mūsų įmonė administruoja parkavimo vietas Vilniaus mieste, o kiekviena savivaldybė pasitvirtina savo tvarkas, kurios ir reguliuoja transporto priemonių stovėjimą. Kol kas nežinome, ar ir kituose miestuose yra ar bus išskirtos tik motociklams skirtos stovėjimo vietos.”, – sako pašnekovė ir priduria, kad motociklams skirtos stovėjimo vietos bus paženklintos šiose Vilniaus erdvėse:

  • Upės g. 6
  • Barboros Radvilaitės g. 6
  • M. Daukšos g.
  • M. K. Čiurlionio g.
  • šalia apžvalgos aikštelės Subačiaus g.
  • šalia Lukiškių aikštės
  • šalia Subačiaus–Strazdelio g. sankryžos

Didžioji dalis motociklams skirtų stovėjimo vietų parinkta taip, kad nebūtų naikinamos dabar esančios automobilių stovėjimo vietos, o išnaudotos tos erdvės, kuriose automobilių statymas nėra galimas.

Automobilių vietos – mokamos

Motociklininkai, motociklams skirtose stovėjimo vietose,  savo transporto priemones galės statyti nemokamai. Tačiau tai nereiškia, kad baikeriai galės piktnaudžiauti nauja tvarka. Pasak specialistės, vietinę rinkliavą bus privaloma susimokėti tiems motociklininkams, kurie naudojasi automobiliams skirtomis mokamomis stovėjimo vietomis.

M. Gusarovienė
M. Gusarovienė
© Asm. archyvas

Būsimos motociklų stovėjimo vietos bus paženklintos tiek horizontaliu žymėjimu, tiek kelio ženklais. Todėl būtina laikytis stovėjimo vietų ženklinimo ir nepažeisti Kelių eismo taisyklių.

“Pasitaiko, kad vairuotojai vertindami, ar jie nusižengė Kelių eismo taisyklių reikalavimams ar ne, galvoja tik apie save ir savo transporto priemonę. Tačiau pamirštama, kad pastatytas motociklas neturi sukelti nepatogumų nei pėstiesiems, nei dviratininkams, nei visiems kitiems eismo dalyviams. Todėl statant motociklus raginame visuomet laikytis bendrųjų kelių eismo taisyklių reikalavimų: nestatyti transporto priemonių ant šaligatvių, žaliųjų vejų ar kitose neleistinose vietose ir atidžiai stebėti įrengtus kelio ženklus.”, – sako M. Gusorovienė.

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Komentarų nėra