Mototurizmas įgauna pagreitį (0)
Prieš šešerius metus buvo įsteigtas naujas organas – turizmo komisija ir tuo metu pradėtas vystyti mototurizmas Lietuvoje pamažu įgauna pagreitį. Mototurizmo organizatoriai sako, kad baikerių turizmui, mūsų šalyje, dar reikia sukurti visą infrastruktūrą nuo pat pamatų. Juk mototuristas yra ne tas, kuris sėda ir važiuoja, o tas kuris važiuoja, norėdamas patirti naujų įspūdžių.
Mototurizmas – ne sportas
Mototuristu vadinti galima žmogų, kuris važiuoja ne sportui. “Susiruošus motociklu į kelią net ir komandiruotės tikslais galima vadintis mototuristu. Nes ši kelionė nebus “nerimta”. Užtenka škvalo ar lietaus ir pajusite visą keliautojo dvasią.”, – sako vieno didžiausio dėmesio sulaukiančių metų renginių “Mototurizmo sprintas” organizatorius Mark Dolgov.
Žinomiausias baikeris Lieuvos motociklininkų padangėje Laurynas Baltrūnas nurodo, kad populiariausi pramoginio mototurizmo maršrutai šiuo metu yra po Druskininkų, Trąkų, Klaipėdos, Kauno apylinkes.
“Mototuristams su nuosavais motociklais kol kas esame parengę tik Rytų Lietuvos ir Tranzitinį mototurizmo maršrutą. Tačiau neužilgo bus pabaigti ir Pietų, Vakarų ir Šiaurės Lietuvos mototurizmo maršrutai. Šiemet, pirmą kartą buvo suorganizuota kelionė žiemą į Vokietiją. Vyko net 13 ekipažų. Ne mažiau populiarios užsieniečių kelionės po Lietuvą ir užsieniečių turistų vėžinimas po šalies didmiesčius.”, – sako Laurynas.
Tuo tarpu “Mototurizmo sprintas” organizatorė Birutė Vaitkutė pastebi, kad Lietuvoje mototurizmui reikia dar infrastruktūros. Baikerių nėra daug, todėl nėra daug viešbučių draugiškų motociklininkams, trūksta ir motociklams serviso, jeigu ištiktų bėda kelionėje.
Savarankiškiems mototuristams
Nors šalyje yra įmonių, kurios už tam tikrą mokestį parūpins Jums neblogą maršrutą, tačiau tai padaryti galite ir patys. Net ir viską kruopščiausiai suplanavus, kartais neišvengiama nesklandumų, kurių pasitaiko kaip ir visose kelionėse. Juk be nuotykių kelionė būtų neįdomi! Svarbu įsivertinti tokius faktorius, kaip oras, plentu važiuosite ar bekelia. O taip pat reikia būti pasiruošus motociklo gedimams. Keliaujantiems savarankiškai vertėtų tinkamai pasiskaičiuoti laiką atvykimui iki nakvynės vietos, tinkamai paskaičiuoti kurą. O dar geriau pasilikti vietos rezervui. Patyrę beikeriai rekomenduoja kuro baką maitinti kas du šimtus kilometrų.
Kainos nuo 30 Eur.
Jau galima išsinuomoti „solo“ motociklus – čioperius, turistinius, streetus , kurių kaina prasideda nuo 30,- EUR/val. (įskaitant vairuotojo paslaugas, mokesčius ir kurą) ir „retro“ motociklus su priekabomis, analogiškai 50,- EUR už valandą.
Mylimiausiais mototuristų motociklais išlieka „Solo“ – Harley Davidson, „Retro“ – K-750, Ural ir Dnepr.
Pramoginis mototurizmas – vėžinimas motociklais:
- 2014 – 52 asmenys;
- 2015 – 64 asmenys;
- 2016 – jau 32 asmenys.
Nakvynė motokempinge „Škilietai“
- 2014 – 168 asmenys;
- 2015 – 186 asmenys;
- 2016 – 14 asmenų (bet sezonas tik įsibėgėja).