Motociklų sezono atidarymas 2017 (0)

Šiais metais renginio vieta šiek tiek pasikeitusi – motociklininkų suvažiavimas vyks nebe Vilniaus Vingio parke, o prie „Siemens“ arenos esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Motociklų sezono atidarymas 2017

Motociklų sezono atidarymas – džiugi šventė tiek „užkietėjusiems“ baikeriams, tiek ir pavieniams motociklų sporto gerbėjams. Pagrindinis šio renginio tikslas – puoselėti motociklininkų kultūrą ir pranešti didžiajai visuomenei, jog, po žiemos sezono, į gatves išriedės daugybė dvirãčių transporto priemonių. Šventės dalyvių skaičius kasmet vis auga, todėl pernai vilniečiai skaičiavo jau daugiau nei tūkstantį motociklininkų, susirinkusių iš visos Lietuvos. Tiesa, verta atkreipti dėmesį, jog šiais metais renginio vieta šiek tiek pasikeitusi – motociklininkų suvažiavimas vyks nebe Vilniaus Vingio parke, o prie „Siemens“ arenos esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Renginį organizuoja privačiomis lėšomis

Nors sezono pradžios renginys yra tradicinis ir organizuojamas kasmet, deja, Vilniaus motociklininkų klubas „Crazy in the dark MC“ šių metų 28-ąjį sezono atidarymą kartu su kitais Vilniaus regiono baikerių klubais rengia savomis lėšomis – savivaldybė paramos šiam projektui nėra skyrusi. Nepaisant to, organizatoriai skelbia, jog šventė yra nekomercinė ir visiškai nemokama, todėl jos metu vilniečiai ir į Vilnių atvykę miesto svečiai kviečiami apžiūrėti parade dalyvaujančių motociklų, pabendrauti su dalyviais ir, rengėjų žodžiais tariant, tiesiog linksmai praleisti laisvą laiką. Numatyta, jog šįmet šventė vyks Gegužės 6 d., šeštadienį, 12 val. Vilniuje, prie „Siemens“ arenos esančioje stovėjimo aikštelėje, iš kurios policijos lydimų motociklininkų kolona pajudės tolyn Vilniaus gatvėmis. Kaip teigia organizatorių klubo atstovas Teodoras Valatkevičius: „Paradu siekiama skatinti visų eismo dalyvių savitarpio supratimą, didinti eismo kultūrą ir, žinoma, stiprinti saugumą.“ Šių metų šventę organizuojantys klubai užtikrina, jog renginio metu bus palaikoma švara ir tvarka, o renginiui pasibaigus jie sutvarkys ir visą susirinkimo teritoriją.

Laikosi tradicijų

Sezono atidarymo šventės pradžia numatoma 12 val., tačiau renginio gatvėmis transporto priemonės pajudės 15 val.  Vadinamieji baikeriai, kaip ir kasmet, važiuos pagrindinėmis miesto gatvėmis ir grįš į pradinę susirinkimo vietą. Numatomas kolonos maršrutas: „Siemens“ arenos aikštelė – Kalvarijų g. – Kareivių g. – O. Milašiaus g. – Lizdeikos g. – Antakalnio g. – T. Kosciuškos g. – Arsenalo g. – Žygimantų g. – A. Goštauto g. – Geležinio Vilko g. – Laisvės pr. – Ateities g. – Kalvarijų g. – „Siemens“ arenos aikštelė. Pasibaigus šventei, klubai ir pavieniai motociklininkai skirstysis į vadinamąsias dūzges. Kaip aktyviems motociklininkams yra žinoma, tradicinė susirinkimo vieta – už Vievio, prie Neries, įsikūrusi kavinė „Pušynėlis“, kur „motomanai“ renkasi valgyti cepelinų. Įdomu, jog prieš keletą metų Kauno baikerių kolona, važiuodama į atidarymo šventę, 10 val. ryto „Pušynėlyje“ užsisakė net 120 porcijų!

Švenčia kultūringai

Ne kiekvienas žino, tačiau Lietuvos motociklininkų klubai turi itin griežtas dalyvavimo taisykles ir švenčia draugiškai bei atsakingai. 2015-aisiais pasirodė antrasis „Baikerių garbės kodekso“ leidinys, kuris, nors ir glaustai, supažindina su pagrindinėmis baikerių nuostatomis ir įsipareigojimais. Deja, knygyne įsigyti šio leidinio negalėsite – jis dalinamas iš rankų į rankas. Be pagrindinių baikerio garbės nuostatų leidinyje įvardijami gestai, kuriais privalu naudotis, norint saugiai dalyvauti baikerių kolonos judėjime. Redakcijos duomenimis, pernai, prieš pat sezono atidarymo šventę, kultūringo dalyvavimo taisyklėmis motociklininkai dalinosi ir internete. Ir, nors renginio organizatoriai savo lūkesčių šių metų šventei neatskleidė, nekyla abejonių, jog artėjantis renginys bus tikra atrakcija tiek patiems renginio dalyviams, tiek ir jį  užklydusiems svečiams.

Programa

moto_atidarymas_2017
Motociklų sezono atidarymas 2017
© Programa
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Komentarų nėra