Motociklininkai su žieminėmis padangomis važinės trumpiau (0)

Praėjusią savaitę, ant vyriausybės stalo atgulė projektas, kuriuo susisiekimo miniterija  siūlo trumpinti privalomą žieminių padangų laikotarpį. Jeigu bus pritarta šiam pasiūlymui, esant neprisnigtam keliui kovą ir lapkritį, motociklų, mopedų bei kitų transporto priemonių vairuotojai galės važinėtis vasarinėmis padangomis. Iki šiol visos motorinės priemonės turėjo vienodą vasarinių padangų eksplotavimo laikotarpį.

Pasak susisiekimo ministerijos atstovų, šiuo metu juntamas klimato šiltėjimas. Todėl lankstesnis žieminių padangų naudojimo laikotarpis būtų gana logiškas sprendimas motociklams, mopedams, triračiams, keturračiams ir motorinėms transporto priemonių priekaboms. Apie tai kodėl į šį nutarimą neįtraukti automobiliai, išsamaus atsakymo susisiekimo minisiterija nepateikė.  O galėjo, nes kelyje visi esame lygūs. Tuo labiau, jog projekto priėmimas greičiausiai taps impulsu diskusijoms tarp visų transporto priemonių vairuotojų.

Motociklininkus vienijančių organizacijų vadovai pasakojo, kad kai kuriems motociklams tinkamų žieminių padangų pasirinkimas yra per mažas arba, tiesiog, Lietuvoje jomis neprekiaujama.

Gintas Lukauskas
Gintas Lukauskas
© Asm. nuotr.

Motociklininkų asociacijos „Aliens“ narys Gintas Lukauskas yra įsitikinęs, kad tokio nutarimo priėmimas nėra tikslingas. Greičiausiai teigiamo efekto neduos. Užtat rizikuojame sulaukti neigiamų padarinių. „Kiekvienas vairuotojas yra atsakingas už rizikos kelyje įvertinimą. Tarkime, kovo 29 diena buvo nuostabiai graži ir saulėta diena. Tačiau kelio danga įšalusi. Todėl bet kokia padanga slydo kaip per sviestą. Net važiuojant ant tilto, jautėsi kaip visą motociklą nešioja. Tokie susisiekimo ministerijos projektai kelia pavojų ir tam – jaunam vairuotojui, kuris neįvertinęs visų faktorių gali sukelti žalą, ir kitiems, nuo jo, galimai nukentėsiantiems, eismo dalyviams. Verta paklausyti senolių – skubėk lėtai.“, – sako motociklininkas ir priduria, kad spaudoje, kol kas, yra permažai rašoma apie galimus avarijų padarinius.

Pas mus automobilių vairuotojai dar nėra pripratę žiūrėti į veidrodėlius. O tuo labiau dalintis vienu keliu su motociklininkais. Vairuotojų niekas specialiai nemoko, kad sportinis motociklas gali per minutę išvystyti 100 km. greitį. Dažnai vyras ar moteris, kurie sėdi už automobilio vairo, pamato toli iš už posūkio, pagrindiniame kelyje, riedantį motociklą. Jie pradeda daryti manevrą. Nesupranta, kad per minutę tas motociklas gali atsidurti pas vairuotoją automobilio salono viduje. Pašnekovas skatina mąstyti apie kultūrą kelyje. Juk jokie įstatymai neveiks kol nepradėsime gerbti vieni kitų kelyje.

2015 metais įvyko 87 įvykiai, kuriuose nukentėjo motociklų ir mopedų vairuotojai. Iš viso buvo sužeisti 221 žmogus. Iš jų tik devyni incidentai įvyko tamsiu paros metu. Visi kiti dėl: nepamatuotos rizikos, blogų oro sąlygų ir kitų veiksnių.

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Komentarų nėra