Ar verta pačiam taisyti motociklą? (0)

Kiekvienai transporto priemonei reikia priežiūros, o motociklas reikalauja ne tik meistro rankos gedimo atveju, tačiau ir tinkamo paruošimo sezonui. Tad kyla klausimas kur pirkti detales, kur taisyti savo geležinį žirgą, kiek tai kainuoja? O gal būti tikru lietuviu ir viską pasidaryti pačiam?

Užtarnautas vardas

Lietuvoje, vardą užsitarvo tokie servisai ir parduotuvės, kaip “Kmoto”, “Motoshop” Vilniuje, “Motorider” Kaune. Yra nemažai “garažiukų”, tačiau, kaip “Kmoto” vadovas Kevin Gracholski sako,  geriau juos rinktis pagal rekomendacijas.

Pasak pašnekovo, motociklų remontas yra sezoninis. Pirmoji “banga” kyla su pirmaisiais baikeriais – tikri motociklų entuziastai, kurie dar žiemą ankstyvą pavasarį pradeda ruošti motociklą keliui. Antroji – baikeriai, kurie susizgrimba prieš pat sezono atidarymą, ir trečioji – motociklų entuziastai šiltiems vasaros vakarams.

“Specialistas labai skeptiškai vertina bandymus tvarkytis motociklą pačiam. Visų pirma todėl, kad didelė tikimybė, jog reikės specialių įrankių. Jeigu juos pirksime tam tikslui, kad vieną kartą pataisyti sugedusią detalę, tai mums išaugs remonto savikaina, o jeigu gaminsimės patys – greičiausiai, užtruksime ilgiau nei tikėtasi. Taip pat svarbu pabrėžti, kad motociklo remontui reikia specifinių žinių. Ar kokybiškai pagydysime savo riaumojantį “žvėrį” patys? Kartais penkiasdešimt ar šimtą eurų už motociklo remontą yra pigiau ir patikimiau, nei užsidaryti garaže kelioms savaitėms eksperimentams.”, – sako Kevin ir priduria, kad naujos kartos motociklai jau reikalauja diagnostikos. Todėl su kiekvienais metais vis sunkiau bus vairuotojui plika akimi nustatyti gedimą.

Detalės iš gamintojų

Motociklus besiremontuojančius dažnai kamuoja klausimas apie detales. Parsisiųsti iš gamintojo užtrunka, kartais iš viso gauti sudėtinga.

Pašnekovas pripažįsta, kad kontaktus su didžiausiais Europos gamintojais ir didmenininkais kūrė daugelį metų, todėl jų neturint gauti detales nėra taip lengva. Ir nesvarbu ar jos kaina tesiekia dešimtį centų, ar kalbama apie tūkstančius. Jeigu reikia tos detalės, tai daroma viskas, kad ją gauti, nes pakeisti kita yra sudėtinga, o kartais ir neįmanoma.

Kita vertus, visuomet yra ir motociklininkai gali paieškoti detalių per Ebay svetaines. Ši el. Parduotuvė ne kartą išgelbėjo motociklininkus iš keblių situacijų. Tarkim, kuomet prisireikia detalės, kurios jau negamina. Tuomet reikia ieškoti žmogaus, kuris norėtų tokią parduoti. Tokios istorijos nėra retos, ir jomis skaičiuoja ne valandas, o dienas ar net mėnesius, iki kol pirkinys pasiekia tikslą.

Pinigai ne visagaliai

Kevin pripažįsta, kad būna situacijų, kuomet servisai ne visagaliai ir negali padėti. Tarkim, retro stiliaus, antikvarinius ar perdirbtus motociklus  tvarko tik specializuotos įstaigos, o kartais vos keli pavieniai asmenys.

 

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Komentarų nėra